WEYOUMASTER
⟩ Share the experience.
ثبت‌نام ورود راهنما سوالات
Loading...

جلسه با مالک سایت JMS Carpet Cleaning

مهران شفیعی

2019-07-05 . سطح: متوسط
فناوری اطلاعات
+ رصد کن رایگان

بعدی ⟩

امروز چهارشنبه ۲۰ مارس ۲۰۱۹ یا ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ جلسه‌ای با یکی از مشتریان شرکت آی تی بوست - به نام جناب سام - داشتم. این جلسه ساعت ۳ بعدازظهر در محل مک دونالدز محله پرستون برگزار شد. جناب سام حدود ۳ ماه پیش از ما خواسته بود تا برایش یک وبسایت زیبا و در عین حال کارآمد تولید کنیم که به کسب و کار ایشان کمک کند. در واقع از همان ابتدا وبسایت ایشان تحت دامنه jmscarpetcleaning.com.au باید ویژگی‌های زیر را دارا می بود:


اول آنکه سایت باید بلحاظ قابلیت پیدا شدن در گوگل یا SEO کارآمد باشد: یعنی افرادی که از طریق گوگل به دنبال دریافت سرویس شستشوی موکت، یا شستشوی مبلمان و یا نظافت تشک خواب در ایالت ویکتوریا هستند باید بتوانند سایت jmscarpetcleaning را پیدا کنند

دوم آنکه که وقتی مشتریان سایت را پیدا کردند، سایت از نظر بصری باید آنقدر جذاب باشد که باعث شود شخص صفحه تماس با ما را ببیند یا آنکه فرم استعلام قیمت (Free Quote) را تکمیل نماید. گزینه Free Quote در تصویر بالا در سمت راست پایین سایت مشخص است.

در جلسه امروز، جناب سام گفت که تعداد زیادی از مشتریان که فرم استعلام قیمت را تکمیل میکنند از شماره فیک یا ناصحیح استفاده می‌کنند. دلیل این موضوع آنست که افراد در این تصور هستند که با پر کردن سریع فرم استعلام قیمت، در مرحله بعدی قیمت سرویس موردنظر را می توانند ببینند در حالیکه سایت jmscarpetcleaning چیزی به نام مرحله بعد ندارد که پس از تکمیل فرم Quote کاربر بتواند قیمت را شناسایی کند. این موضوع نشان می دهد که دانستن قیمت چقدر برای یک مشتری یا بازدیدکننده سایت خدماتی مهم است و در طراحی های بعدی باید بهش توجه ویژه ای شود.

گوگل ادز یا Google Ads: جناب سام برای یک بازه یک هفته ای از گوگل ادز استفاده کرده است که منجر به ورود کاربران به سایت و درخواست سرویس از ایشان شده است. طبق گفته ایشان با پرداخت حدود ۴۰۰ دلار برای گوگل ادز، حدود ۱۰۰۰ دلار درآمد حاصل از سرویس ارائه شده است. هر چند، از این به بعد برای اجرای صحیح گوگل ادز باید از کلیدواژه های مناسب تری استفاده شود که محدوده جغرافیایی ارایه سرویس و همچنین نوع سرویس ها باید در نظر گرفته شود.

جناب سام از یک نرم افزار تغییر آی پی استفاده می کند که پس از اجرا میتواند آی پی های مختلف را از کشورهای مختلف تولید کند و با آن آی پی های متفاوت از آی پی استرالیا ایشان از سایت خودش jmsarpetcleaing بازدید میکند. هدف از اجرای این کار ممکن است از دید برخی از مشتریان بالابردن تعداد بازدید از سایت باشد در حالیکه از نظر من این کار مشکل بزرگی در گرفتن گزارش های مرتبط با گوگل آنالیتیکس ایجاد می کند و من از اصلا توصیه نمی کنم.
تصویر بالا گزارش مربوط به بازدیدهای سایت تازه تاسیس JMS را در ۳ ماه گذشته نشان می دهد و تصویر زیر بازدیدکننده ها بر اساس کشور محل بازدید از سایت. گزارش زیر کمک زیادی به ما در ماههای آتی در شناسایی روند بازاریابی دیجیتالی خواهد نمود. بنابراین استفاده از آی پی های فیک و ناصحیح این گزارشها را مشکل دار خواهد نمود.

یکی از نگرانی های آقای سام اینست که شرکت Jims Cleaning که یک فرنچایزی بسیار بزرگ در استرالیا است قصد بک اوردر دادن (Back Order) دامنه سایت آقای سام (jmscarpetcleaning) را دارد. شاید به این دلیل که Jims فکر میکند که خیلی مشتریان اشتباهی بجای Jims تایپ میکنند JMS.. در هر صورت، قرار شد که دامنه را من از تحت اسم خودم که توی سایت کریزی دامینز برای یکسال ثبت شده است به ایشان منتقل کنم. سپس ایشان برای مدت ۵ سال بتواند که دامنه را به نام خودش ثبت کند و خیالش بابت از دست دادن ناگهانی این دامنه راحت شود. نکته ای که وجود دارد اینست که کریزی دامینز (میزبان سایت آقای JMS) برای انتقال یک دامنه از شخصی به شخص دیگر ۹۹ دلار دریافت میکند.تصویر فوق، فرم درخواست ۹۹ دلاری سایت کریزی دامنیز هست که برای انتقال دامنه های .au دریافت میکنند.

مجموعه من در ویومستر

فرصت‌های شغلی

این فرصت‌های شغلی یا توسط دوستان من و یا توسط همکاران من در فضای مجازی به اشتراک گذاشته شده است که من آنها را در این مجموعه همرسایی میکنم. جهت مطلع شدن از آنها این مجموعه را رصد بفرمایید!

آخرین بروزرسانی اخیرا

⟩ نمایش مجموعه

مجموعه من در ویومستر

مدیریت منابع‌انسانی

هدف: افزایش اشتغال، بهبود رضایتمندی از شغل و بهبود مستمر در جذب و نگهداری سرمایه‌های انسانی. در این مجموعه، تجارب و دیدگاه‌های خودم را در رابطه با فرایندهای مدیریت منابع انسانی شامل : جذب و استخدام، جبران خدمات، آموزش و توسعه و جانشین پروری به اشتراک خواهم گذاشت.

آخرین بروزرسانی اخیرا

⟩ نمایش مجموعه

مجموعه من در ویومستر

فناوری اطلاعات

من این مجموعه را با هدف کمک در گردش سریعتر دانش فناوری اطلاعات در میان فارسی‌زبانان در سراسر دنیا از سال ۱۳۹۶ ایجاد نموده‌ام. مطالبی که در این مجموعه قرار میدهم عمدتا شامل موارد زیر است: بررسی و تجزیه و تحلیل محبوب‌ترین زبان‌های برنامه‌نویسی دنیا بعلاوه فریمورک‌های فرونت‌اند و بک‌اندِ مرتبط با آن زبان‌ها، اطلاع‌رسانی در رابطه با جدیدترین و محبوب‌ترین سیستم‌های پرداخت آنلاین در ایران و سایر کشورها، درس‌های آموزنده از بزرگان فناوری‌اطلاعات و استاپ‌های موفق در ایران و سایر نقاط دنیا.

آخرین بروزرسانی اخیرا

⟩ نمایش مجموعه
Terms Privacy FAQ Help
Get it on Google Play
About
WEYOUMASTER is a platform to share and sell your valuable experiences
⟩ Read more here
Contacts
To contact us, please use the IT BOOST Australia's contact form by clicking here
Pricing
We can do online advertising and marketing for your collections for just $599/year. Terms and conditions apply.
Conceptualised by IT BOOST Australia