WEYOUMASTER
⟩ Share the experience.
ثبت‌نام ورود راهنما سوالات
Loading...

وظیفه مدیران منابع‌انسانی در روزهای پایانی سال

مهران شفیعی

2019-07-05 . سطح: متوسط
مدیریت منابع‌انسانی
+ رصد کن رایگان

بعدی ⟩

در تاریخ ۲۶ اسفندماه ۹۷، با یک متن بسیار جذاب روبرو شدم و احساس کردم که باید حتما آنرا روی پروفایل خودم به اشتراک بگذارم.  خانم لیدا دبیری در صفحه لینکدین خود می نویسد:

همکاران عزیز واحد منابع انسانی در این روزهای پایانی سال لطفا به نکات ذیل توجه داشته باشید :
- حداقل انتظار پرسنل شرکت بعد از یکسال کار و تلاش یک تبریک نوروزی و تقدیر و تشکر از زحمات یک ساله شان از جانب مدیران سازمان است پس موارد را طوری هماهنگ فرمایید که انتظارشان را در این مورد بسته به بضاعت سازمان با یک هدیه کوچک یا  حداقل یک پیام تشکر و تبریک نوروز از طرف مدیر شرکت برآورده نمایید.
- حقوق اسفند پرسنل زمانی پرداخت شود که امکان استفاده از آن را داشته باشند، واریز حقوق در واپسین لحظات 28 اسفند پرسنل را با مشکل مواجه می کند . 
- چنانچه براساس شرایط اقتصادی، سیاست سازمانی یا هر دلیل دیگر مجبور به قطع همکاری با تعدادی از پرسنل هستید، از زحمات آنها در مدت همکاری با سازمان تقدیر شود و تا جای ممکن برای outplacement این افراد اقدام فرمایید یا در صورت فراهم بودن شرایط بیمه بیکاری با آنها همکاری نمایید تا آنها با خاطره ای خوب سازمان را ترک نمایند.
- برای تصفیه حساب افراد، طوری هماهنگ فرمایید که این مبلغ را در اسرع وقت دریافت نمایند و دغدغه مراحل طولانی تصفیه حساب مشکلی به مشکلات و درگیریهای ذهنی این افراد اضافه ننماید.


از نظر بنده، این متن نشاندهده ذهن شکوفا و روحیه همدردی خانم دبیری با پرسنل سازمان است و امیدوار هستم مدیران عامل و منابع انسانی آن را بخوانند و اجرایی کنند.

برای مشاهده صفحه لینکدین خانم دبیری کلیک کنید.

#outplacement 
#واحد_منابع_انسانی

منابع  لیدا دبیری

مجموعه من در ویومستر

فرصت‌های شغلی

این فرصت‌های شغلی یا توسط دوستان من و یا توسط همکاران من در فضای مجازی به اشتراک گذاشته شده است که من آنها را در این مجموعه همرسایی میکنم. جهت مطلع شدن از آنها این مجموعه را رصد بفرمایید!

آخرین بروزرسانی اخیرا

⟩ نمایش مجموعه

مجموعه من در ویومستر

مدیریت منابع‌انسانی

هدف: افزایش اشتغال، بهبود رضایتمندی از شغل و بهبود مستمر در جذب و نگهداری سرمایه‌های انسانی. در این مجموعه، تجارب و دیدگاه‌های خودم را در رابطه با فرایندهای مدیریت منابع انسانی شامل : جذب و استخدام، جبران خدمات، آموزش و توسعه و جانشین پروری به اشتراک خواهم گذاشت.

آخرین بروزرسانی اخیرا

⟩ نمایش مجموعه

مجموعه من در ویومستر

فناوری اطلاعات

من این مجموعه را با هدف کمک در گردش سریعتر دانش فناوری اطلاعات در میان فارسی‌زبانان در سراسر دنیا از سال ۱۳۹۶ ایجاد نموده‌ام. مطالبی که در این مجموعه قرار میدهم عمدتا شامل موارد زیر است: بررسی و تجزیه و تحلیل محبوب‌ترین زبان‌های برنامه‌نویسی دنیا بعلاوه فریمورک‌های فرونت‌اند و بک‌اندِ مرتبط با آن زبان‌ها، اطلاع‌رسانی در رابطه با جدیدترین و محبوب‌ترین سیستم‌های پرداخت آنلاین در ایران و سایر کشورها، درس‌های آموزنده از بزرگان فناوری‌اطلاعات و استاپ‌های موفق در ایران و سایر نقاط دنیا.

آخرین بروزرسانی اخیرا

⟩ نمایش مجموعه
Terms Privacy FAQ Help
Get it on Google Play
About
WEYOUMASTER is a platform to share and sell your valuable experiences
⟩ Read more here
Contacts
To contact us, please use the IT BOOST Australia's contact form by clicking here
Pricing
We can do online advertising and marketing for your collections for just $599/year. Terms and conditions apply.
Conceptualised by IT BOOST Australia