WEYOUMASTER
⟩ Share the experience.
ثبت‌نام ورود راهنما سوالات
Loading...

همه چیز درباره کانتیراسیون یک اپ و اجرا روی کلاود

مهران شفیعی

2019-07-05 . سطح: متوسط
فناوری های ابری یا Cloud Technologies
+ رصد کن رایگان

بعدی ⟩

مقدمه:
یک اپ همانند اپ تلگرام برای اینکه به دست کاربر نهایی برسد و بر روی گوشی موبایل وی یا روی لپ تاپش اجرا شود باید مسیرهای متعددی را طی کند. در ابتدا، توسعه این اپ باید توسط شخص یا سازمانی درخواست شده باشد که این درخواست باید آنالیز شده و به مدل قابل فهم برای برنامه نویس تبدیل شود. سپس، برنامه نویس کدهای مربوط به آن درخواست را نوشته و در اختیار سیستم عامل قرار می دهد (یا دراختیار دواپس قرار می دهد تا وی آن را بر روی سرور یا سیستم عامل خاص اجرا کند). این ارتباط بین برنامه نویس و اجراکننده اپ روی سرور میتواند از طریق مفهمومی به نام کانتینراسیون برقرار شود.


مراحل اصلی طراحی و اجرای یک اپ با الگوی کانتینراسیون:
۱- تدوین نیازمندی‌های اپ توسط آنالیست کسب و کار یا Business Analyst: وظیفه این شخص آنست که آنچه پاول دوروف به عنوان سرمایه گذار تلگرام در ذهن دارد را استخراج کرده و آنها را به یک مدل قابل کدشدن توسط تیم کدنویسی تبدیل نماید

۲- تیم کدنویسی مدل تدوین شده توسط آنالیست کسب و کار را از طریق یک زبان برنامه نویسی، به کد قابل فهم برای سیستم های عامل (همانند اندروید، iOS، ویندوز و ...) یا کلاودهای عمومی (همانند AWS) تبدیل میکند

۳- حالا این کدها باید توسط سیستم های عامل یا کلاودهای عمومی دریافت شده و اجرا شوند! یکی از روش هایی که برای اجرای یک اپلیکیشن (همانند اپ تلگرام) بر روی یک کلاود عمومی (همانند AWS) استفاده میشه کانتیراسیون یا Containerization نام دارد. کانتیراسیون در رابطه با اهداف ذیل کمک می‌کند: ارتقا حمل پذیری اپ (پورتبیلیتی یا Portbility)، ارتقا مقیاس پذیری اپ یا Scalability، سهولت و تسریع در امر تسری یا Deployment (فرض کنید منظور همان اجرا است)، همچنین افزایش ایمنی در اجرای اپ و همچنین بهره وری در ذخیره اطلاعات.
برای فهم دقیق تر در رابطه با کانتینراسیون، ویدیوی جذاب زیر را ملاحظه فرمایید:مراحل اصلی کانتینراسیون:

۳-۱- یکی از ابزارهایی که برای کانتیراسیون استفاده میشود، داکر یا Docker است. 

۳-۲- وقتی که تعداد زیادی کانتینر مرتبط با یک اپ تولید می‌شود (برای مثال: فایلهای حاوی کدهای اپ تلگرام - بعنوان یک کانتینر مجزا -، فایلهایی که اطلاعات تلگرام مانند پیامهای کاربران در آن ذخیره می‌شود - بعنوان یک کانتینر مجزا -، پروتکل های مرتبط با نتورک - بعنوان یک کانتینر مجزا)، این کانتینرها باید گونه ای مدیریت شوند. مدیریت کانتینرهای مختلف یک اپ (یا به اصطلاح ارکستراسیون ارکستِر کانتینرها) توسط پلفترم هایی با نام Container Orchestration انجام میشود. یکی از معروف ترین ارکستراتورها کوبرنتیس یا kubernetes نام دارد.


این متن، یک ترجمه ساده از یک مطلب انگلیسی روی اینترنت نیست! این متن چکیده ای از مطالعات و تجربیات بنده - مهران شفیعی - در رابطه با مفاهیم مرتبط با دواپس یا DevOps بود.

منابع  کانتینراسیون  Containerization  AWS  Docker  داکر

مجموعه من در ویومستر

فرصت‌های شغلی

این فرصت‌های شغلی یا توسط دوستان من و یا توسط همکاران من در فضای مجازی به اشتراک گذاشته شده است که من آنها را در این مجموعه همرسایی میکنم. جهت مطلع شدن از آنها این مجموعه را رصد بفرمایید!

آخرین بروزرسانی اخیرا

⟩ نمایش مجموعه

مجموعه من در ویومستر

مدیریت منابع‌انسانی

هدف: افزایش اشتغال، بهبود رضایتمندی از شغل و بهبود مستمر در جذب و نگهداری سرمایه‌های انسانی. در این مجموعه، تجارب و دیدگاه‌های خودم را در رابطه با فرایندهای مدیریت منابع انسانی شامل : جذب و استخدام، جبران خدمات، آموزش و توسعه و جانشین پروری به اشتراک خواهم گذاشت.

آخرین بروزرسانی اخیرا

⟩ نمایش مجموعه

مجموعه من در ویومستر

فناوری اطلاعات

من این مجموعه را با هدف کمک در گردش سریعتر دانش فناوری اطلاعات در میان فارسی‌زبانان در سراسر دنیا از سال ۱۳۹۶ ایجاد نموده‌ام. مطالبی که در این مجموعه قرار میدهم عمدتا شامل موارد زیر است: بررسی و تجزیه و تحلیل محبوب‌ترین زبان‌های برنامه‌نویسی دنیا بعلاوه فریمورک‌های فرونت‌اند و بک‌اندِ مرتبط با آن زبان‌ها، اطلاع‌رسانی در رابطه با جدیدترین و محبوب‌ترین سیستم‌های پرداخت آنلاین در ایران و سایر کشورها، درس‌های آموزنده از بزرگان فناوری‌اطلاعات و استاپ‌های موفق در ایران و سایر نقاط دنیا.

آخرین بروزرسانی اخیرا

⟩ نمایش مجموعه
Terms Privacy FAQ Help
Get it on Google Play
About
WEYOUMASTER is a platform to share and sell your valuable experiences
⟩ Read more here
Contacts
To contact us, please use the IT BOOST Australia's contact form by clicking here
Pricing
We can do online advertising and marketing for your collections for just $599/year. Terms and conditions apply.
Conceptualised by IT BOOST Australia