WEYOUMASTER
⟩ Share the experience.
ثبت‌نام ورود راهنما سوالات
Loading...

از هم-بنیان یا Co-Founder خود چه انتظاراتی باید داشته باشید

مهران شفیعی

2019-07-05 . سطح: متوسط
فناوری اطلاعات
+ رصد کن رایگان

بعدی ⟩

در طول یکسال گذشته، ما در شرکت آی تی بوست استرالیا، سرویس فایربیس (Firebase) را در تعدادی از پروژه هایمان مورد استفاده قرار داده ایم و با توجه به اینکه این سرویس حجم زیادی از سربار بکند (Backend) ما را کاهش میده، من خیلی بهش علاقه دارم. شرکت گوگل، فایربیس را در سال ۲۰۱۴ میلادی خریداری کرد و از آن پس حدود ۱.۵ میلیون اپ در حال استفاده از اون هستند. خدمات فایربیس شامل: هاستینگ، پایگاه داده بیدرنگ یا Realtime Database، احراز هویت انلاین یا Authentication و غیره است. 

وقتی جمیز تمپلین و همکارش اندرو لی در سال ۲۰۱۱ فایربیس را تاسیس کردند، در ابتدای کار بر روی ۲ مورد مهم توافق کردند و من فکر میکنم این ۲ مورد توسط هر بنیانگذار یا هم-بنیانی در شروع همکاری باید خوانده و در طول همکاری اجرا بشه. موارد زیر را جیمز تمپلین و همکارش - موسسان اسبق فایربیس - در هنگام شروع کار نوشتند و امضا کردند (متن کامل به انگلیسی اینجا است) :

۱. انتظارات خود را از یکدیگر بنویسید و به آن پایبند باشید:

باید موسسان یک بیزنس یا شرکت بدانند که چه کاری دقیقا باید انجام بشه (نوع محصول یا سرویس قابل ارایه) و همچنین تا موقعی که آن پروژه به اجرا در نیامده از کار دست نکشند (ثبات در اجرای کار). باید موسسان بدانند که یک پروژه یا یک همکاری دقیقا در چه تاریخی باید شروع و در چه تاریخی باید به اتمام برسه. یک پروژه با چه کیفیتی باید انجام بشه و فازهای مختلف آن با چه اولویت بندی باید پیش بره. (در واقع یک مدیریت پروژه موثر موردنیاز است) 

۲. به صورت کامل شفاف و صحیح با یکدیگر گفتگو کنید:

موسسان یک بیزنس باید بدانند که به چه صورت گتفگو و مکالمه کنند. آنها باید در بیان خود صریح باشند و همه مواردی که باید گفته شود را در اسرع وقت مطرح کنند (نه آنکه مدتها طول بکشه و یک موضوع کوچک به یک مشکل بزرگ تبدیل بشه)

برای تمامی دوستانی که قصد شروع کسب وکار خود را دارند، آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم موارد فوق براشون مفید باشه. اگر مطلب فوق برای شما مفید و اثربخش بوده، لطفا با دوستان و همکاران خود به اشتراک بگذارید تا آنها هم استفاده کنند

منابع  جمیز تمپلین (James Tamplin)  فایربیس

مجموعه من در ویومستر

فرصت‌های شغلی

این فرصت‌های شغلی یا توسط دوستان من و یا توسط همکاران من در فضای مجازی به اشتراک گذاشته شده است که من آنها را در این مجموعه همرسایی میکنم. جهت مطلع شدن از آنها این مجموعه را رصد بفرمایید!

آخرین بروزرسانی اخیرا

⟩ نمایش مجموعه

مجموعه من در ویومستر

مدیریت منابع‌انسانی

هدف: افزایش اشتغال، بهبود رضایتمندی از شغل و بهبود مستمر در جذب و نگهداری سرمایه‌های انسانی. در این مجموعه، تجارب و دیدگاه‌های خودم را در رابطه با فرایندهای مدیریت منابع انسانی شامل : جذب و استخدام، جبران خدمات، آموزش و توسعه و جانشین پروری به اشتراک خواهم گذاشت.

آخرین بروزرسانی اخیرا

⟩ نمایش مجموعه

مجموعه من در ویومستر

فناوری اطلاعات

من این مجموعه را با هدف کمک در گردش سریعتر دانش فناوری اطلاعات در میان فارسی‌زبانان در سراسر دنیا از سال ۱۳۹۶ ایجاد نموده‌ام. مطالبی که در این مجموعه قرار میدهم عمدتا شامل موارد زیر است: بررسی و تجزیه و تحلیل محبوب‌ترین زبان‌های برنامه‌نویسی دنیا بعلاوه فریمورک‌های فرونت‌اند و بک‌اندِ مرتبط با آن زبان‌ها، اطلاع‌رسانی در رابطه با جدیدترین و محبوب‌ترین سیستم‌های پرداخت آنلاین در ایران و سایر کشورها، درس‌های آموزنده از بزرگان فناوری‌اطلاعات و استاپ‌های موفق در ایران و سایر نقاط دنیا.

آخرین بروزرسانی اخیرا

⟩ نمایش مجموعه
Terms Privacy FAQ Help
Get it on Google Play
About
WEYOUMASTER is a platform to share and sell your valuable experiences
⟩ Read more here
Contacts
To contact us, please use the IT BOOST Australia's contact form by clicking here
Pricing
We can do online advertising and marketing for your collections for just $599/year. Terms and conditions apply.
Conceptualised by IT BOOST Australia