WEYOUMASTER
⟩ Share the experience.
ثبت‌نام ورود راهنما سوالات
Loading...

آیا شما هم مثله من معتاد به لایک، کامنت، تعداد بازدید و بازی‌های آنلاین هستید؟

مهران شفیعی

2019-07-05 . سطح: متوسط
فناوری اطلاعات
+ رصد کن رایگان

بعدی ⟩

شنبه‌ای که گذشت، ۳۱ مارس یا ۱۱ فروردین، به همراه خانواده مشغول خرید در فروشگاه تارگت بودیم که چشمم به کتاب "مغز نوجوانان" یا Teen Brain افتاد. فوری یک نگاه به داخل کتاب انداختم و با خودم گفتم که خودشه!

من حدود یک سالی بود که اکانت خودم را در فیسبوک غیرفعال کرده بودم تا همین اواخر که دوباره برگشتم تا این دفعه به منظور پُستهای شرکتمون ازش استفاده کنم. حالا که به گذشته نگاه میکنم می بینم اون بازه زمانی یکساله برای من بسیار پربازده بود و تونستم توش هم در امور خانوادگی و هم سر کار با اجرای چندین پروژه موفق که رضایت مشتریان را به همراه داشت، از خودم رضایت داشته باشم.

دیوید گیلسپی (David Gillespie) در این کتاب - که فقط چند روزی است که از چاپش گذشته - با مدارک و تحقیقات علمی نشون میده که تا چه اندازه کودکان و حتی ما بزرگسالان به استفاده از شبکه های مجازی، فیسبوک، اینستاگرام، لینکدین و بازی های آنلاین اعتیاد پیدا کرده ایم و متاسفانه نمی تونیم از اسکرین گوشی، تبلت یا لپ تاپ خودمان فاصله بگیریم. این موضوع تاثیرات منفی زیای در جامعه به همراه داشته از جمله: کم خوابی، اضطراب و آشفتگی.


برای مدیریت این اعتیاد و شاید گذار از ان واقعا باید یک رویکرد جدید اتخاذ کرد. توی این رویکرد جدید باید یک مقدار سرسختانه با خود و فرزندانمان برخورد کنیم. اول آنکه وسایل اعتیادزا را باید از دسترس دور نگه داریم تا بتونیم به صورت موثرتری این اعتیاد را کنترل کنیم. و دوم آنکه در مواردی که باید حتما از این وسایل استفاده شود (موقع کار یا تفریح یا آموزش)، استفاده از آنها باید محدود شود. من حقیقتا نمیدونم شما اصلا بخواهید اینکارهایی که من قراره انجام دم را انجام بدید یا نه ولی من خودم تمام تلاشم را میکنم تا به این موارد متعهد بمونم:
 
۱. اینترنت گوشی خودم را قطع میکنم (از تاریخ ۳۱ مِی ۲۰۱۹ پلن روی گوشی من - که با شرکت مخابراتی آپتوس است را تمدید نخواهم کرد)
۲. روی لپ تاپ از ساعت ۴ تا ۴ و نیم به وقت ملبورن به فیسبوک، لینکدین، تویتر و اینستگرام دسترسی خواهم داشت
۳. روی لپ تاپ فقط ۲ بار در روز بین ساعت ۱۱:۳۰ تا ۱۲ و همچنین از ساعت ۴ و نیم تا ۵ بعدازظهر به واتسپ و تلگرام دسترسی خواهم داشت

امیدوارم اجرای موارد فوق ما را در بالابردن تمرکز بر روی آنچه باید تا ۳ ماه آینده آماده و تکمیل کنیم و حتی بعد از آن، یاری کنه. ما در حال حاضر مشغول کار روی پروژه ای هستیم که صاحبان کسب و کار را در استرالیا - از طریق فراهم نمودن سیستم آماده اپ اندروید و iOS و وب اپ و وبسایت به همراه بسته های آموزشی که بتونند خودشون هم مثله زبان مادریشان کدنویسی کنند - توانمند میکنه. ما این تمرکز و دقت را برای اجرای باکیفیت پروژه‌هایمان به شدت نیاز داریم.

IT BOOST Australia website Twitter

منابع  کتاب مغز نوجوان یا Teen Brain  دیوید گیلسپی (David Gillespie)

مجموعه من در ویومستر

فرصت‌های شغلی

این فرصت‌های شغلی یا توسط دوستان من و یا توسط همکاران من در فضای مجازی به اشتراک گذاشته شده است که من آنها را در این مجموعه همرسایی میکنم. جهت مطلع شدن از آنها این مجموعه را رصد بفرمایید!

آخرین بروزرسانی اخیرا

⟩ نمایش مجموعه

مجموعه من در ویومستر

مدیریت منابع‌انسانی

هدف: افزایش اشتغال، بهبود رضایتمندی از شغل و بهبود مستمر در جذب و نگهداری سرمایه‌های انسانی. در این مجموعه، تجارب و دیدگاه‌های خودم را در رابطه با فرایندهای مدیریت منابع انسانی شامل : جذب و استخدام، جبران خدمات، آموزش و توسعه و جانشین پروری به اشتراک خواهم گذاشت.

آخرین بروزرسانی اخیرا

⟩ نمایش مجموعه

مجموعه من در ویومستر

فناوری اطلاعات

من این مجموعه را با هدف کمک در گردش سریعتر دانش فناوری اطلاعات در میان فارسی‌زبانان در سراسر دنیا از سال ۱۳۹۶ ایجاد نموده‌ام. مطالبی که در این مجموعه قرار میدهم عمدتا شامل موارد زیر است: بررسی و تجزیه و تحلیل محبوب‌ترین زبان‌های برنامه‌نویسی دنیا بعلاوه فریمورک‌های فرونت‌اند و بک‌اندِ مرتبط با آن زبان‌ها، اطلاع‌رسانی در رابطه با جدیدترین و محبوب‌ترین سیستم‌های پرداخت آنلاین در ایران و سایر کشورها، درس‌های آموزنده از بزرگان فناوری‌اطلاعات و استاپ‌های موفق در ایران و سایر نقاط دنیا.

آخرین بروزرسانی اخیرا

⟩ نمایش مجموعه
Terms Privacy FAQ Help
Get it on Google Play
About
WEYOUMASTER is a platform to share and sell your valuable experiences
⟩ Read more here
Contacts
To contact us, please use the IT BOOST Australia's contact form by clicking here
Pricing
We can do online advertising and marketing for your collections for just $599/year. Terms and conditions apply.
Conceptualised by IT BOOST Australia