WEYOUMASTER
⟩ Share the experience.
ثبت‌نام ورود راهنما سوالات
Loading...

خدمت‌کردن به خود و بیرون‌خود عاملی برای اشتیاق کاری کارکنان

مهران شفیعی

2019-07-05 . سطح: متوسط
مدیریت منابع‌انسانی
+ رصد کن رایگان

بعدی ⟩

دیروز ساعت ۸ شب به وقت ملبورن، سه شنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸ یا ۲۶ مارس ۲۰۱۹، بعد از مدتها روی واتسپ با موسس هولدینگ HSP و سایت متافوتبال، هومن متولی ساکن آلمان، صحبت کردم. در حین مکالمه، هومن پیامی را روی تلگرام برای من ارسال کرد که به خط فکری من بسیار نزدیک است. پیام هومن را با ویرایش و اختصار خودم در زیر مینویسم: 

واحد اندازه گیری فهمیدن چیست؟ 
واحد اندازه گیری برای درک و فهم سواد نیست. واحد فهمیدن مدرک، حرف های روشن مآبانه. من زبان بلدم، با کامپیوتر تیز هستم (نسخه من: یا من شرکت میلیون دلاری دارم) نیست. فهمیدن یعنی کارم را سر کار خوب بلدم و انجام می دهم، هم نیست. واحد فهم، حرف های زیبا و تکنیک های وارداتی از غرب و ژاپن نیست.  

بلکه،

واحد بنیادین فهم، خدمت کردن به خود و بیرون خود است. با وجدان خود خلوت کنیم و از خود بپرسیم کجای دایره ی خدمت قرار گرفته ایم؟ آیا با تمام شرایط سخت موجود، قدر سرزمین و فرهنگ خودمان را می دانیم و آیا در تلاش هستیم که دست به دست هم، به خود و دیگران خدمت کنیم؟ 

خوب، به نظر من هومن نکات قابل توجهی را مطرح میکنه و با توجه به اینکه وی سالیان زیادی تجربه‌های واقعی بین المللی داره و در تعدادی از پروژه های بین‌المللی ایشان من خودم هم حضور داشته‌ام، میتونم به جرات بگم برای دانشجویان و دوستانی که قصد رشد و بالندگی در مسیر شغلی شان را دارند متن فوق باید به عنوان الگو درنظر گرفته بشه.

خدمت‌کردن به خود و بیرون‌خود عاملی برای اشتیاق کاری کارکنان

از بدو ورود کارکنان به یک شرکت یا سازمان (از دوران بی تجربگی تا دوران باتجربگی)، کارکنان معمولا یک مسیر مشخص را طی میکنند: اول همه چیز برایشان جذاب است و به صورت مداوم در تلاش برای یادگیری هستند. سپس در اجرای امور کارها و نظارت بر آنها خبره می شوند و در نهایت تعداد زیادی یا به فکر تغییر شغل می افتند یا اینکه میخواهند برای خودشان کار کنند و استارتاپ تاسیس کنند. این مسیر، یک مسیر عادی تلقی میشه اما آنچیزی که کارشناس یا کارمند را اذیت میکنه تکرر و تکرر و تکرر انجام کارهاست. و این حس می تونه مخرب هم باشه اگر شخص هیچ ارزشی را در اجرای کار پیدا نکنه. 

به نظر من وظیفه رهبران منابع انسانی (و مدیران عامل) سازمانهاست که ارزش ها را برای پرسنل و کارکنان شرکت یا سازمان خود زنده نگه دارند. یکی از این ارزشها: ارزش خدمت کردن به خود و بیرون خود است که هومن به آن اشاره کرده است. به نظر من بزرگترین دلیلی که باعث میشه فردی به صورت خودجوش به خود یا دیگران خدمت کنه، قدرشناسی است. اینکه اصلا انسان باید قدرشناس باشه یا نه، به خود افراد بر میگرده اما خود من هر وقت که احساس قدرشناسی میکنم، آستانه صبرم بالا میره، خلاقیتم بیشتر میشه و در اجرای کارهام ارزش یا حس خوب پیدا میکنم.

برای زنده نگه داشتن این نوع خاص از ارزش یعنی قدرشناسی، من به یک مثال از گری واینرچاک بسنده میکنم: گری در این لینک می گوید (و من اینجا ترجمه میکنم) که یکی از عوامل اشتیاقش به کار و موفقیت قدرشناسی است و این قدرشناسی در ۸۰ درصد اوقات به اشتیاق وی برای خدمت کردن و موفق شدن منجر میشه، به این دلیل که وی همیشه به این فکر میکنه اگر حتی من فردا یک هواپیمای شخصی بخرم اما روز بعد از بیمارستان به من زنگ بزنند که کسی که دوستش دارم مریض هست یا از دنیا رفته، به هیچ عنوان پول و اون هواپیما دیگه برام رنگی نداره. مثال تکان دهندهی است، مگه نه؟

هر وقت کارکنان شما احساس روزمرگی کردند و یا ارزشی در کارشان نیافتند این لینک را برایشان ارسال کنید تا بخوانند یا اینکه اول ترجمه کنید بعدا برایشان ارسال کنید.

منابع  گری واینرچاک  هومن متولی

مجموعه من در ویومستر

فرصت‌های شغلی

این فرصت‌های شغلی یا توسط دوستان من و یا توسط همکاران من در فضای مجازی به اشتراک گذاشته شده است که من آنها را در این مجموعه همرسایی میکنم. جهت مطلع شدن از آنها این مجموعه را رصد بفرمایید!

آخرین بروزرسانی اخیرا

⟩ نمایش مجموعه

مجموعه من در ویومستر

مدیریت منابع‌انسانی

هدف: افزایش اشتغال، بهبود رضایتمندی از شغل و بهبود مستمر در جذب و نگهداری سرمایه‌های انسانی. در این مجموعه، تجارب و دیدگاه‌های خودم را در رابطه با فرایندهای مدیریت منابع انسانی شامل : جذب و استخدام، جبران خدمات، آموزش و توسعه و جانشین پروری به اشتراک خواهم گذاشت.

آخرین بروزرسانی اخیرا

⟩ نمایش مجموعه

مجموعه من در ویومستر

فناوری اطلاعات

من این مجموعه را با هدف کمک در گردش سریعتر دانش فناوری اطلاعات در میان فارسی‌زبانان در سراسر دنیا از سال ۱۳۹۶ ایجاد نموده‌ام. مطالبی که در این مجموعه قرار میدهم عمدتا شامل موارد زیر است: بررسی و تجزیه و تحلیل محبوب‌ترین زبان‌های برنامه‌نویسی دنیا بعلاوه فریمورک‌های فرونت‌اند و بک‌اندِ مرتبط با آن زبان‌ها، اطلاع‌رسانی در رابطه با جدیدترین و محبوب‌ترین سیستم‌های پرداخت آنلاین در ایران و سایر کشورها، درس‌های آموزنده از بزرگان فناوری‌اطلاعات و استاپ‌های موفق در ایران و سایر نقاط دنیا.

آخرین بروزرسانی اخیرا

⟩ نمایش مجموعه
Terms Privacy FAQ Help
Get it on Google Play
About
WEYOUMASTER is a platform to share and sell your valuable experiences
⟩ Read more here
Contacts
To contact us, please use the IT BOOST Australia's contact form by clicking here
Pricing
We can do online advertising and marketing for your collections for just $599/year. Terms and conditions apply.
Conceptualised by IT BOOST Australia